Úvod Blog Jak předejít sportovním úrazům?
Jak předejít sportovním úrazům?

Jak předejít sportovním úrazům?

3 tipy na rozehřátí svalů

Všichni víme, že zahřát si svaly před fyzickou aktivitou je velmi důležité. Ať už provozujete váš oblíbený sport na profesionální, závodní nebo rekreační úrovni, tak je klíčové věnovat sobě správnou a kvalitní přípravu, abyste se vyhnuli bolestem a nepohodlí nebo ještě horšímu, svalovému namožení nebo dokonce natržení.
Velkou výhodou zahřátí těla před tréninkem je zrychlení tepové frekvence. Toto zrychlení zajistí větší dodání energie, což mimo jiné znamená, že se vaše svaly zahřejí, a tím jsou pružnější. V závislosti na druhu sportu se doporučuje lokální aktivace určitých částí těla nebo svalových skupin. Kromě cvičení lze zahřátí podpořit různými pomůckami, jako je hřejivý svalový gel nebo krém.

3 jednoduché tipy, jak začít trénink PŘIPRAVEN!

1. Hlavně se hýbejte!

Před začátkem fyzické aktivity je pro tělo klíčové se protahovat, ale také načerpat dostatečnou energii a pohybovou rozmanitost. Toho lze dosáhnout pomocí dynamického rozcvičení. Podle druhu sportu si zvolte konkrétní cviky, které zahrnují plynulé pohyby a připraví vaše svaly na náročnější úkoly.

2. Nabírejte na intenzitě!

Všichni chceme začít se cvičením co nejdříve, ale zahřátí by se nemělo podceňovat. Věnujte mu alespoň 10 minut a postupně zvyšujte intenzitu. Zkuste začít s jednoduchými cviky, přičemž tempo se bude neustále zvyšovat. Pokud například plánujete jít běhat, začněte pomalou chůzí a postupně přecházejte do rychlejšího tempa.

3. Extra pozornost pro vaše svaly!

Každý z nás zatěžuje své tělo a různé svalové skupiny jiným způsobem. Věnujte těmto svalovým skupinám zaslouženou pozornost a podporu, například nanesením hřejivého gelu nebo krému. Vaše svaly a šlachy budou prohřívány déle a intenzivněji, což zlepší váš sportovní výkon.

Vaše tělo si prostě zaslouží pečlivou a kvalitní přípravu, která vám umožní dosáhnout lepších výsledků a zároveň minimalizovat riziko zranění. 

Take care
Všechna práva vyhrazena Revvi.cz © 2023