Úvod Blog Jak zdolat 120km ultramaraton na Madeiře?
Jak zdolat 120km ultramaraton na Madeiře?

Jak zdolat 120km ultramaraton na Madeiře?

Lukáš Košut, vášnivý amatérský běžec a cyklista, v rámci svého tréninku a závodu testoval 3 produkty RÉVVI, a to konkrétně Fast Recovery Gel, Antifriction cream a Mag.Max emulzi:

Všechny 3 produkty jsem měl možnost otestovat ve třech fázích. V první fázi jsem přišel s těmito produkty do styku poprvé a bylo to v březnu na cyklistickém soustředění na Mallorce. Zde to bylo hlavně o najíždění kvalitních jarních kilometrů, a trošku jiné přípravě na běžeckou sezónu. Nohy dostaly pořádně zabrat a bez regeneračního gelu by naše nohy dost zaplakaly. Spolehnout jsme se navíc mohli i na 6% hořčíkovou emulzi s arnikou, který nám navíc dával jistotu do těžkých tréninků. Za celou dobu si nikdo nestěžoval na křečové stavy, a to jsme toho nasportovali více než dost.

Druhá fáze následovala hned po tomto soustředění, která trvala 1,5 měsíce. Bylo to období běžeckého tréninku v našich Beskydech, kde jsem potřeboval natrénovat kvalitní výškové metry na třetí fázi, a to ultra-trailový 120 km dlouhý závod přes ostrov Madeira, který se se svým náročným terénem řadí spíše mezi ty těžší 100 km závody.
Níže shrnu mé pocity a zkušenosti z užívání jednotlivých produktů a taky jak mi pomohly v jednotlivých fázích.

Začnu Anti-friction krémem, který mě neskutečně překvapil. Při dlouhých tréninzích, či závodech si nedokážu představit, že by intimní partie nebo třísla zůstala suchá. Během chvilky se totiž váš závod dokáže proměnit v noční můru, když vám v těchto místech začnou vznikat opruzeniny. Do teď jsem intimní partie mazal klasickou vazelínou, nebo různými produkty na bázi vazelíny. Při delším závodě vznikala nutnost přemazávání těchto míst. Anti- friction krém od RÉVVI působí na pokožce příjemněji, lépe se nanáší, příjemně voní a třeba taková prkotina, ale na sluníčku se nerozteče. Na kolo, či běh mažu vždy, a zatím jsem nevyzkoušel lepší produkt tohoto typu.

Když jsem odjížděl na cyklo soustředění, byl jsem asi nejvíce zvědavý na hořčíkový emulzi, který se lokální masáží vstřebává do svalů a sami si tak pokryjete kritické místo, kde může vznikat potenciální problém. Krém je lepší vmasírovat vždy večer před výkonem, aby měl možnost přes noc pořádně vstřebat. Dobrou masáží tomu jenom pomůžete. Takto jsem každý večer mazal před ultra-trailovým závodem na Madeiře. Možná to bylo i kombinací dobrého tréninku, ale po křečích ani památky.

Jak se říká, to nejlepší na konec. Zelený regenerační gel. U tohoto kamaráda už asi zůstanu navždy. Většího pomocníka při regeneraci popraskaných svalových vláken (společně s masážním válcem) neznám. Mluvím o dostupné regeneraci, kterou může mít každý v pohodlí svého domova bez nutnosti navštěvovat drahá zařízení. Gel je nejlepší aplikovat jemným vmasírováním do půl hodiny po tréninku, a to klidně v několika vrstvách. Svaly se příjemně uvolní a dostaví se mírný chladivý efekt. Po zaschnutí není vůbec potřeba omývat namazanou oblast. Další den při těžké tréninkové jednotce vás nebudou brzdit těžké a bolavé svaly. Bez něj si už nedokážu představit každoroční soustředění na Mallorce, nebo po sobě jdoucí těžké tréninkové běžecké dávky.

U všech produktů bych vyzdvihl jejich vynikající dostupnost, poměrně nízkou cenu, a hlavně splňují samotnou podstatu, pro co byly vytvořeny.
 
 
Lukáš Košut – amatérský vášnivý sportovec

Produkty v článku

Všechna práva vyhrazena Revvi.cz © 2023