Úvod Odborné články Terapie chladem
Terapie chladem

Terapie chladem

CO JE TERAPIE CHLADEM?

Když dojde k akutnímu poranění (např. podvrtnutí nebo natažení), krevní cévy, kapiláry a žíly se rozšíří a průtok krve směrem  k postižené oblasti se zvýší. Tento proces způsobuje otoky a bolest.
Hlavním cílem léčby akutního poranění chladem je zúžení těchto dilatovaných krevních cév a snížení transportu krve (vazokonstrikce). Při léčbě chladem v prvních 72 hodinách po poranění bolest výrazně ustoupí a otok rychleji splaskne.
 

 

 

VÝHODY

Chlad často převáží nad pocitem bolesti; je to tzv. "pain-gate" teorie. Aktivací procesu vazokonstrikce ochlazené svaly
a krevní cévy:

• Rychleji snižují záněty a otoky.
• Utlumí bolestivé podněty v nervových svazcích.
• Výrazně sníží svalové napětí a křeče.
 


Kdy aplikovat?

Nejvhodnější je použití chladu u akutních stavů (to znamená, že k úrazu došlo nedávno); jako:
• Výrony: zranění způsobené přetažením vazů.
• Modřiny: vznikají, když se krevní céva roztrhne pod povrchem kůže.
• Přetížení: způsobené opakovanými (příliš) těžkými pohyby.
• Růstové bolesti: bolesti kloubů, svalů a šlach, které vznikají v důsledku tlaku, díky rozdílné rychlosti růstu různých svalových  a kloubních skupin.
 

Kdy NEaplikovat?

Terapii chladem neaplikujte k léčbě chronických stavů (pro které je vhodnější terapie teplem) a nikdy neaplikujte chlad na otevřené rány.
Chlad také nikdy nepoužívejte před cvičením, protože může zvýšit riziko natažení svalů a/nebo šlach.

 
ICE COLD SVALOVÝ GEL

Studené gely RÉVVI se skládají převážně z přírodních složek, které důležitě přispívají k protizánětlivému a/nebo vasokonstrikčnímu (zužujícímu) procesu.

Složky uvedené níže jsou zpracovány ve vysoké koncentraci
v našem ICE COLD svalovém gelu a jejich účinnost byla vědecky prokázána. Pečlivé složení také zajišťuje hluboký průnik a dlouhotrvající účinek.
  

HLAVNÍ SLOŽKY

ICE COLD MUSCLE GEL se skládá převážně z přírodních složek, z nichž každá má své vlastní specifické vlastnosti.
Společné použití těchto složek vede k velmi účinnému produktu, který poskytuje dlouhotrvající chladivý efekt.

CAMPHORA

KAFR
Tato bylina způsobuje mj. v mírné formě lokální necitlivost nervových drah, které způsobují bolest, otok a zánět, kdy jsou tyto příznaky po použití byliny zmírněny.
Kafr aktivuje TRP (tranzientní receptorový potenciál) (1) a je prospěšný při léčbě zánětů a otoků způsobených vnějšími vlivy.

 

MENTHA ARVENSIS

MÁTA
L-mentol se přirozeně vyskytuje v listech máty a je považován za jeden z nejúčinnějších přírodních chladiv.
Vědecké studie potvrzují, že extrakt z máty má klinicky důležité vlastnosti (2), které mají analgetický, antibakteriální 
a protizánětlivý účinek.

 

RICINUS COMMUNIS

RICINOVÝ OLEJ
Extrakt z ricinového oleje je známý pro své protizánětlivé vlastnosti a přispívá ke zmírnění bolestí kloubů a lokálních (svalových) zánětů.
Ricinus má antioxidační účinek (3), jehož protizánětlivé vlastnosti jsou považované za prospěšné pro léčbu mj. zánětu a otoku.
 
 
SLOŽENÍ:
ICE COLD svalový gel se skládá z 80 % přírodních složek a vody, obsahuje minimální množství dalších přísad a velmi malé množství konzervačních látek, které zajistí, že naše gely zůstanou účinné až 12 měsíců po otevření.


 
DALŠÍ VÝZNAMNÉ INGREDIENCE:
Voda (ředění), Alkohol denaturalizovaný (viskozita), Glykol (hydratace), Limonen (osvěžení).
 
 

SHRNUTÍ

RÉVVI ICE COLD svalové gely neobsahují chemikálie a mají jedinečné složení přírodních složek. Hlavním účelem "vazokonstrikčních" vlastností je maximální a optimální regenerace nebo ochrana postižené oblasti na těle.
Použití ICE COLD svalového gelu se důrazně doporučuje při léčbě slabě až středně bolestivých míst způsobených záněty, namožením, únavou a akutními poraněními, kde je nutné okamžité zchlazení.
 

ZDROJE

(1) Rafie Hamidpour, Soheila Hamidpour, Mohsen Hamidpour, Mina Shahlari - Camphor, a traditional remedy with the history of treating several diseases 

(2) Suresh Rao, Manjeshwar Shrinath Baliga - in Polyphenols in Human Health and Disease, 2014 

(3) Vhutshilo Nemudzivhadi and Peter Masoko - In Vitro Assessment of Cytotoxicity, Antioxidant, and Anti-Inflammatory Activities of Ricinus communis 

Produkty v článku

Všechna práva vyhrazena Revvi.cz © 2023