Zotavení

Zotavení

CO JE TO ZOTAVENÍ?

Souběžně se stále rostoucím zájmem o rekreační sporty a fitness aktivity správný způsob regenerace dostává stále více pozornosti a tím si stále více aktivních sportovců uvědomuje jeho výhody. V posledních letech se začalo sportovat a cvičit více než kdy dřív, miliony sportovců začaly se svými oblíbenými aktivitami závodně nebo je jednoduše provozují jako koníček. Mnozí z těchto aktivních lidí si však stále nedostatečně uvědomuje důležitost regenerace ve sportu; nazvaný „princip obnovy“.

 


PRINCIP

Aby tělo těžilo z (intenzivního) tréninku, potřebuje čas na zotavení. To prospěje nejen následným tréninkům, ale také snižuje riziko zranění. Ve většině případů má sportovec jeden cíl: stát se fit a silnější, aby se tělo stalo odolnější a zvýšila se výkonnost.
"Právě během období zotavení si tělo buduje větší odolnost."
 

 

JAK TO FUNGUJE?

Během (intenzivních) tréninků je tělo vystaveno určité formě stresu.
• Tělo se tomuto stresu během cvičení přizpůsobí. Avšak tělo si musí také dostatečně odpočinout, aby toto uzpůsobení zpracovalo a díky tomu (lépe) zvládlo úroveň zátěže při dalším tréninku.
• U sportovce, který dělá hodně krátkých sprintů během např. míčových sportů (fotbal, košíková, tenis, …) se ve svalové tkáni objeví nepatrné vlasové trhlinky. Tělo toto „poškození“ nejen napraví, ale navíc přidá další tkáň, aby lépe odolávalo stresu, který vznikne při dalších sportovních zátěžích.
• Pokud NEBUDE tělo mít dostatečnou regeneraci nebo dostane jen příliš krátkou dobu odpočinku k nápravě tohoto „poškození svalů“ a k tomu, aby se přizpůsobilo intenzitě, tak často nakonec dojde ke zranění ve formě natažení nebo natržení svalů.
FAST RECOVERY SVALOVÝ GEL

Přírodní ingredience v našem FAST RECOVERY svalovém gelu jsou plně zaměřeny na opravu malých poškození svalové tkáně, ke kterým došlo během (velkého) úsilí.

Níže uvedené složky našeho gelu obsahují takový poměr, aby optimálně „spolupracovaly“ během procesu regenerace. Účinnost každé složky je vědecky prokázána.
 
 

HLAVNÍ SLOŽKY

FAST RECOVERY svalový gel se skládá převážně z přírodních složek, z nichž každá má své vlastní specifické vlastnosti.
Spolupráce těchto složek vede k velmi účinnému produktu, který poskytuje dlouhotrvající a regenerační účinek.


ARNICA MONTANA

ARNIKA
Poskytuje rychlé hojení svalových poranění (vlásečnicové prasklinky), modřin a nabízí ochranu proti křečím. Kromě toho bude arnika stimulovat průtok krve v boji proti zánětu. Vědecký výzkum (4) prokázal, že arnika významně přispívá k prevenci
a léčbě zánětů. Má také analgetické vlastnosti.

 

SALVIA ROSMARINUS

ROZMARÝN
Revitalizuje a stimuluje krevní oběh, má baktericidní vlastnosti, díky nimž se krevní oběh zbavuje toxinů a volných radikálů.
Extrakt z rozmarýnu přispívá ke zmírnění svalové únavy (1) a je vhodný k léčbě mj. zánětu. Navíc je to jeden z nejúčinnějších přírodních léků proti bolesti svalů a kloubů (2).

 

HIPPOCASTANUM

JÍROVEC MAĎAL(KAŠTAN)
Zvyšuje průtok krve v žilách, zlepšuje cirkulaci kyslíku, živin a má silné protizánětlivé vlastnosti.
Kaštan obsahuje sloučeninu zvanou aescin, u které byl prokázán protizánětlivý účinek a také její účinnost na krevní oběh (3).
 
 
SLOŽENÍ:
Rychlý RECOVERY gel se skládá z 80 % přírodních ingrediencí a vody, obsahuje minimální množství přídavných látek a velmi malé množství konzervačních látek zajišťujících, že naše gely zůstanou účinné až 12 měsíců po otevření.

 
DALŠÍ VÝZNAMNÉ SLOŽKY:
Voda (ředění), alkohol denaturalizovaný (viskozita), přírodní ricinový olej (emulgátor), mentol (osvěžení), glukóza (zvlhčující látka), limonen (osvěžení).


 
 

SHRNUTÍ

FAST RECOVERY svalové gely od RÉVVI jsou bez chemikálií a mají unikátní složení přírodních složek. Hlavním účelem svalově regeneračních a zklidňujících vlastností je maximálně a optimálně opravit a ochránit postiženou oblast.
Použití FAST RECOVERY svalového gelu je důrazně doporučeno k regeneraci svalů a šlach PO cvičení ke zkrácení doby zotavení mezi aktivitami.

 

ZDROJ

(1) MuhammadH. Alu'datt, ... Mervat Rawshdeh, in Therapeutic, Probiotic, and Unconventional Foods, 2018

(2) Joana M Andrade, Célia Faustino, Catarina Garcia, Diogo Ladeiras, Catarina P Reis and Patrícia Rijo Rosmarinus officinalis L. : an updated review of its phytochemistry and biological activity

(3) Dudek-Makuch M, Studzińska-Sroka E. Horse chestnut – efficacy and safety in chronic venous insufficiency Rev Bras Pharmacogn. 2015;25(5):533-41

(4) Tommaso Iannitti … Beniamino Palmieri : Effectiveness and Safety of Arnica Montana in Post-Surgical Setting, Pain and Inflammation

Produkty v článku

Všechna práva vyhrazena Revvi.cz © 2023