Úvod Blog Aktivně regenerujte!
Aktivně regenerujte!

Aktivně regenerujte!

5 tipů pro lepší a bezbolestný pohyb!

Ať už jsou vaše sportovní cíle jakékoli, vaše tělo potřebuje přestávky, abyste se mohli neustále zlepšovat.
Každý sportovec chce v tréninku dělat pokroky. Můžete toho dosáhnout pouze tím, že budete své tělo neustále zatěžovat a uvádět ho do nerovnováhy. Nejznámější formou je zvýšená srdeční frekvence následovaná nedostatkem dechu a (svalovou) únavou. Tato námaha vyžaduje od vašeho těla hodně, takže je třeba mu dát čas na zotavení. Mimo jiné, odpočinek je přece také forma tréninku a umožňuje vám dosáhnout vašich osobních cílů bez zranění a jiných bolístek!
 
Přečtěte si a aplikujte následující tipy na regeneraci ve svém týdenním cvičebním plánu, abyste mohli efektivně postupovat, aniž byste dělali příliš drastické změny ve své každodenní rutině! Kromě toho vás chceme podpořit našimi rychlými regeneračními svalovými gely, které vám pomohou předcházet křečím, vyhnout se unaveným svalům a umocňovat princip superkompenzace.

Tipy na rychlejší a chytřejší regeneraci!

1.Superkompenzace: Aktivně regenerujte!

Tento pojem dokonale vystihuje to, co přináší odpočinek mezi tréninky. Odpočinkem se tělo zotavuje (kompenzuje) a zároveň se stává silnějším. Dá se tedy říct, že při dalším tréninku vaše tělo silově a fyzicky zvýhodnilo oproti předchozímu tréninku.
Chcete se dozvědět více o superkompenzaci? Přečtěte si tyto 2 články:
https://www.cyclingweb.nl/advies-cyclingweb/supercompensatie
https://www.start2run.app/tips/supercompensatie-wat-is-dat/

2. Nenechávejte vaši regeneraci na náhodě.

Ať už jste vytrvalostní sportovec nebo týmový sportovec, vy a váš trenér plánujete konstruktivní intenzitu vašeho tréninku. Naplánujte si tedy i regeneraci po cvičení a nenechávejte regeneraci náhodě. Ujistěte se, že v běžném tréninkovém týdnu si dáte 2 až 3 volné dny odpočinku. Nezapomeňte, že „odpočinek je také trénink“!

3. Trénujte, jezte, spěte, opakujte.

Kromě pravidelného tréninkového rytmu je velmi důležitým přispěvatelem k výkonu každého sportovce dostatečný spánek a zdravá strava. Zdravá strava posílí vaše svaly a šlachy. Při spánku vaše tělo v naprostém klidu může nerušeně regenerovat po vašem náročném tréninku.

4. Zakončete pozitivně a vychladněte!

Máte tendenci chodit po tréninku nebo zápase hned domů a odpočívat poté na gauči? Zkuste tento zvyk změnit a dobře zakončit svůj trénink krátkým vychladnutím. Snížíte tak kyselost ve svalech a snížíte riziko zranění.

5. Starejte se o mikro-trhliny.

Úsilí a napětí, které vyžadujete od svých svalů během tréninku, způsobuje nepatrné vlasové trhlinky ve svalové a šlachové tkáni. Během chvilek odpočinku se tyto vlasové trhlinky zacelí. Navíc tímto způsobem vybudujete více svalové hmoty a tím pádem zesílíte, což je součástí vaší vlastní superkompenzace!
S naším gelem pro rychlou regeneraci svalů (Fast recovery gel) můžete velmi lokálně ošetřit silně zatížené svaly, naše přírodní složky působí hluboko kolem svalové zóny a urychlují regeneraci.
> Chtěli byste se dozvědět více o lékařsky podloženém účinku našeho regeneračního gelu? Přečtěte si také:
https://www.revvi.cz/zotaveni
 

Všechna práva vyhrazena Revvi.cz © 2023